Świąteczna zbiórka!

Podobnie jak w zeszłym roku zapraszamy do udziału w organizowanej przez nasze koło świątecznej zbiórki dla potrzebujących.

W tym roku postanowiliśmy wspomóc działalność oddalonego o ok. 10 km od Wrocławia Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci im. Bł. Jana Pawła II w Jaszkotlu.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy dla Dzieci im. Jana Pawła II w Jaszkotlu jest placówką długoterminowej opieki zdrowotnej. Zakład przyjmuje dzieci niepełnosprawne z całej Polski, których stan zdrowia, niepełnosprawność ruchowa i umysłowa, a także bardzo trudna sytuacja rodzinna wymaga stałej i fachowej opieki lekarskiej, pielęgniarskiej, rehabilitacyjnej.

Świadczenia zdrowotne udzielane podopiecznym są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jednak koszty wyżywienia i zakwaterowania ponoszą pacjenci, a raczej ich rodziny.
Więcej informacji o ośrodku znajdziecie tutaj: http://www.zol-jaszkotle.pl/index.html

Niestety, jak już było wspomniane, rodziny te znajdują się często w bardzo trudnej sytuacji, stąd ośrodek jest w ciągłej potrzebie i chętnie przyjmuje wsparcie od darczyńców – czyli NAS!

CIEBIE też ツ

Po kontakcie z ośrodkiem wiemy, że największe zapotrzebowanie jest na:

1. pampersy – rozmiary od 3 do 6
  2. chusteczki nawilżane
  3. balsamy, oliwki, kremy do pielęgnacji dzieci
  4. płyny do kąpieli dla dzieci oraz szampony dla dzieci
  5. chemia gospodarcza (papier toaletowy, środki czystości)
  6. szczoteczki do zębów, pasty do zębów dla dzieci
  7. mleko specjalistyczne (BEBILON 2 i 3)
  8. kaszki ryżowe, kleiki ryżowe, kaszki ryżowe smakowe, kaszki mleczno-ryżowe
  9. deserki dla najmłodszych, soczki (chodzi o deserki dla najmłodszych typu Gerber, BoboVita)
  10. słodycze dla dzieci (miękkie)
  11. opcjonalnie także: parówki, wędlina i ser żółty w blokach, masło, serki białe kanapkowe, jogurty [to będziemy zbierać wyłącznie w ostatnim tygodniu akcji].

“Jak najbardziej mogą być zbierane również ubranka, zabawki, kolorowanki. Mamy jedynie prośbę, aby te wszystkie rzeczy były jeszcze zdatne do użytku. Wielokrotnie ludzie robiąc sobie porządki w domu, przekazują Nam artykuły, które po prostu nie nadają się do jakiegokolwiek użytku i dbając o bezpieczeństwo Naszych Podopiecznych nie możemy ich przeznaczyć do użytku w Ośrodku.”

To tyle na tą chwilę, więcej informacji TUTAJ.

Gorąco zapraszamy, a i Wy zaproście znajomych do udziału w akcji. No i pamiętajcie o słowach patrona zakładu w Jaszkotlu – Jana Pawła II:
“Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”